ÖIS Fotboll rekryterar klubbchef

Som föreningen tidigare kommunicerat har föreningen som ambition att rekrytera en ny klubbchef under vintern.

Tidigare i år valde Niklas Allbäck att kliva av uppdraget som klubbchef efter att ha innehaft rollen sedan 2018. I hans ställe har Andreas Karlsson verkat som tillförordnad klubbchef. Nu söker dock föreningen en person som kan ta över klubbchefsrollen på permanent basis och driva föreningens operativa arbete in i framtiden.

Tillsammans med vår nya partner Effektiv sätter nu igång processen att anställa föreningens nya klubbchef. Processen kommer att pågå under vintern och ambitionen är att vara i mål med rekryteringen under våren.

Läs mer nedan eller på effektiv.se

Denna hemsidan använder sig av cookies för att förbättra upplevelsen för våra användare. När du är inne på oisfotboll.se godkänner du således vår policy kring användande av cookies.